Covid 19 Önlemleri

İLLÜZYON MÜZESİNE HOŞ GELDİNİZ!

Müze olarak ilk önceliğimiz sizlerin sağlığı ve güvenliğidir. Müzemizin yeni işleyişi ve uyulması gereken kurallar hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. İllüzyon dünyasına girerken lütfen kurallarımızı çok dikkatli bir şekilde takip edin.

Her şeyden önce, sağlık bakanlığının yayınladığı tüm genelgelere uyduğumuzu bildirmek isteriz. Bu kurallara istinaden müzemizin tüm yüzeyleri gün boyunca birkaç kez dezenfekte edilmekte ve tüm personel maske ve eldiven ile çalışmaktadır. Müzemizdeki çeşitli noktalarda dezenfektanlar bulacaksınız ve bunları kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Müze ziyaretiniz sırasında eğer maskeniz yoksa ise size temin ediyoruz. Dilerseniz girişte yer alan dezenfektan ünitesi yanından eldivenlerinizi de alabilirsiniz. Ziyaretiniz sırasında maskenizi çıkarmamanızı rica ederiz. Çıkmadan önce, ellerinizi bir kez daha temizlemek isterseniz dezenfektan cihazlarımızı kullanabilirsiniz. Lütfen müzeden çıkarken kullandığınız maske ve eldivenleri atık kutusuna atınız.

Ziyaretiniz sırasında müze içerisinde oklar ve yönlendirmeler göreceksiniz. Ayrıca personelimiz size gezi yolunuz hakkında bilgi verecektir. Sergilerde numaralar göreceksiniz. Örneğin, ilk göreceğiniz sergi 1 numaralı olacak ve bir sonraki sergiye geçmek için numaraları takip edeceksiniz. Lütfen diğer ziyaretçilere 1,5 metre mesafe bırakmayı unutmayın. Turunuzu bitirdikten sonra resepsiyon alanına çıkmadan önce lütfen hediyelik eşya dükkanının boş olduğundan emin olun ve devam edin. Değilse, lütfen sadece iki müşteri olana kadar bekleyin. Çeşitli oyunlar ve diğer ürünleri bulabileceğiniz hediyelik eşya mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Son olarak içeride istediğiniz kadar fotoğraf ve video çekebilirsiniz. Yerde, üzerinde kamera işaretleri olan işaretler göreceksiniz. Bunlar, illüzyonlarla en güzel fotoğrafları çekebilmenizi sağlayacaktır. Her serginin açıklamalarını sergilerin yanlarında bulabilirisniz. Ne yapmanız gerektiğini ve ne gördüğünüzü anlamanıza yardımcı olmak için lütfen bunları dikkatle okuyun. Talimatları okumak müze deneyiminizi daha eğlenceli ve bilgili kılar. Ayrıca bazı sergilerde, nasıl durmanız gerektiğini ve resmi çektiğinizde doğru sonucun ne olduğunu gösteren fotoğraflar bulunmaktadır. Personelimiz size bilgi vermek ve yardımcı olmak için her zaman yakınınızda olacaktır.

İYİ EĞLENCELER